20:10
Історія школи

Історія Маловисківської ЗШ №4 І-ІІІ ступенів

У 1899 році в Малій Висці почав працювати цукровий завод . Заводська територія поступово обживалася . На території заводу було виділено декілька приміщень для школи . Перше приміщення було біля самого заводу .Друге приміщення – на території бурякпункту. Дітей було багато і навчання в школі відбувалося в дві зміни.

Учні одержували тимчасове користування підручники , канцприладдя від культкомісії цукрозаводу через вчителів . В ті далекі роки школи були реорганізовані в трудові семирічки і мали сільськогосподарський напрямок . Діти обробляли шкільні городи, збирали в лісах лікарські рослини , складали колекції комах і рослин, робили чучела тварин , птахів.

/Files/images/рло.jpg

У 1929 році голова завкому Альба Яків Борисович і секретар Ступаков Яків Ілліч підняли клопотання про організацію приміщення школи спеціально для дітей робітників цукрового заводу після отримання дозволу із Москви на відкриття школи було виділено двохповерхове приміщення по вулиці Кондратюка . Цей будинок був побудований в 1923 році народними силами.

/Files/images/иольботб.jpg

Школі було все необхідне для навчання дітей . Першим директором був Гордієнко. У 1923 році була заснована піонерська організація. Першим вожатим був учень 7 класу Микола Заблоцький .

У 1934 році директором Маловисківської середньої школи №4 працював Байда П., під час його поїздки по справам у Велику Виску , де знаходилось РайВНО , вороги народу убили його. У цей рік був убитий С.М.Кіров, в багатьох містах вороги народу вбивали активних працівників і керівників установ. Школа була названа іменем С.М.Кірова.

У 1935 році коли районний центр з Великої Виски перевили в Малу Виску школа №4 стала десятирічкою. Перший випуск був у 1939 році.

Учні нашої школи під керівництвом піонервожатої Мельник А.І. приймали активну участь у зборі грошей на допомого сім’ям жертв фашистського терору в Іспанії, відзначилися піонери Черній В., Мельник В., Міценко Л., Панасенко В., Орлов В.

У 1938 рік був роком патріотичного піднесення у нашій країні. Група Героїв Радянського Союзу звернулась до піонерів з листом : “Підготуємо батьківщині тисячі оборонних подарунків ”. Піонери нашої школи активно включилися в роботу.

В період окупації фашистами нашого району Маловисківська ЗШ №4 працювала всього перших три місяці (жовтень – грудень).

Випускники школи Орлов В., Зябров М, Мельник В., Турбалов М. і інші пішли в діючу армію.

Вони мужньо боролися за незалежність Батьківщини і відали за неї своє життя .

13 березня 1944 року – радянські воїни звільнили Малу Виску від фашистських військ . Діти шкільного віку, вчителі, батьки прийшли на відбудову школи. Не дивлячись на те що йшла війна , заняття в школі проходило щоденно . Не було книг, зошитів, карт, але діти з великим бажанням вчились, поступово школа відновила свою роботу.

В 50-х роках будівельною організацією цукрового заводу був закладений фундамент нового приміщення школи №4. Довгий час будівництво школи було заморожене , а в 1960 році розпочате будівництво школи і в 1964 році школа була побудована.

/Files/images/1.jpg

/Files/images/2.jpg

У наші дні у школі навчається 300 учнів, які прагнуть досягти високих результатів у навчанні і бути активними у громадському житті. У школі працює 35 педагогів, які допомагають крок за кроком впевнено отримувати знання її вихованцям, що стануть опорою у самостійному дорослому житті .

Вчать школярів любити рідну мову , землю, Україну .

Історія школи продовжується …

 

 

 

Переглядів: 345 | Додав: 4shkola | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
avatar